Перламутр
Хто з нас не розглядав раковини равликів, знайдених у річці або просто викинутих на березі. Розкриті стулки привертали нашу увагу і зачаровували своїм гарним, трохи туманним, блиском. І, мабуть, уже в дитинстві нас приводило в благоговійний стан одне лише незвичайне слово «перламутр», своєю незвичністю та здатністю примушувати довгий час розглядати переливи внутрішнього шару раковин.
Його своєрідна пластинчаста структура надає райдужного забарвлення блискучої поверхні, що робить перламутр ще більш казковим та красивим. Чим товстіший шар, тим яскравішим, інтенсивнішим і міцнішим він стає.
Перламутр – міцний, але водночас тендітний, природний матеріал, який викликає захоплення своєю красою з давніх-давен. Його використовували в прикрасах та для знатних дам, і королівських осіб, й людей середнього достатку.
Покриті перламутром, каміння є імітацією перлів, вони не менш красиві, але менш стійкі та згодом шар перламутру стирається і втрачає свою привабливість. Тому прикраси з імітаційнитами перлами вимагають до себе більш дбайливого ставлення та догляду.
Стовчений у пил порошок перламутру застосовували в косметичних засобах. Пудра з його додаваннями робила обличчя світлішим, яскравішим, ніби світним зсередини. А креми з перламутром вважали чудовим засобом для боротьби з ластовинням і пігментними плямами. Відповідаючи на запитання, чим перламутр відрізняється від перлів, варто сказати, що Perlmutter дослівно перекладається з німецької, як мати перлів.
Перли
І це справді так, тому що перлина – це не що інше, як маленька піщинка, що потрапила в раковину молюска та вкрита кількома шарами перламутру.
Натуральні перли, вийняті з перлів з дна моря – це цінний, досить рідкісний, матеріал, який використовують справжні майстри у своїх ювелірних виробах. Ціна таких перлів досить висока. У сучасній же промисловості використовуються перли, що культивуються.
Щоб отримати ідеальну перлину потрібно не менше десяти років: три роки витрачається на те, щоб на фермі виросли молюски, потім усередину раковини поміщають ядро необхідної форми і протягом семи років воно шар за шаром покривається перламутром, перетворюючись на перли.
На цей час не тільки навчилися вирощувати перли, а й надавати різні відтінки. У живій природі теж є кольорові перли – найціннішим вважається рожевий та чорний.
Перлинні намисто, перли в золоті, сріблі – це все дивовижної краси прикраси, які стають все більш популярними. Ювелірні майстри навчилися створювати справжні шедеври з цим каменем, поєднуючи його з діамантами, сапфірами, аметистами та іншими каменями.
Сучасні майстри навчилися створювати дивовижні, унікальні прикраси, не просто поєднуючи перли у виробі. А спеціально поміщаючи в перлину діамант, бірюзу або цитрин, вирощуватиме таким чином велику перлину чорного або білого кольору. Тобто всередині перлини спочатку є дорогоцінний камінь, а не піщинка.
Шар перламутру над діамантом стає товстим і його гравіюють, отримуючи чудовий матеріал для кулона, кільця або сережок - блискучий діамант під димчастим малюнком перламутру або різьблені перли.
І вам уже стало зрозуміло в чому різниця у перламутру та перлів.
Перламутр – це натуральний камінь, який утворюється внаслідок життєдіяльності та захисту молюска.
Перли – це будь-яка стороння речовина, що потрапила всередину раковини, чи то піщинка або діамант, і покрита шарами перламутру. Чим товстіший цей шар, тим цінніша перлина.
Сміливо купуйте, носіть ювелірні прикраси з перламутром або перлами із задоволенням!
З любов'ю, SilverLand!
Рекомендуємо також прочитати: