Як почистити біжутерію та правильний догляд за нею


Сучасна жінка не така залежна від думки інших людей, як це було навіть ще в минулому столітті. Вона може вибирати той стиль, який їй подобається. Це стосується й прикрас.


І жінка завжди залишається жінкою – прикрас багато не буває. І ось тут гарну половину людства рятує біжутерія. Стильна, часом дуже вишукана, зовні майже не відрізняється від золотих та срібних ювелірних прикрас, проте біжутерія цілком доступна за ціною.

Класична біжутерія є аналогом виробів із золота та срібла. Найчастіше це біжутерія класу Люкс, яка виготовляється із ювелірного сплаву. Але на відміну від прикрас з дорогоцінних металів, вона вимагає більш ретельно догляду та регулярного чищення. Тому, купуючи біжутерію, обов'язково ознайомтеся з чого вона зроблена. Від складу залежатимуть правила догляду за біжутерією та її чищення.


Як доглядати біжутерію


Практично будь-які метали вступають в окислювально-відновлювальні реакції з оточуючими речовинами. І протікають вони значно швидше через контакт зі шкірою, водою, хімічними засобами. В результаті багато виробів з часом темніють, втрачають блиск, стають тьмяними.


Щоб максимально запобігти псуванню прикрас, слід дотримуватися кількох простих правил.


Догляд за біжутерією має на увазі:
- зняття всіх виробів перед будь-якими маніпуляціями з водою;
- уникнення контакту прикрас із миючими засобами;
- зберігання в окремій коробці з м'якими дном та стінками;
- особливо дорогі вироби краще зберігати в окремому оксамитовому мішечку.
- Заощадження від механічних пошкоджень, будь-яка подряпина - це ще більший контакт з агресивним середовищем.

 

Світлина як почистити біжутерію в домашніх умовах догляд


Не впадайте у відчай, якщо все ж таки, незважаючи на ваші старання, улюблені кільця, сережки або кольє потемніли. Для того, щоб повернути біжутерії первісний вигляд, існує кілька способів чищення.


Як почистити біжутерію в домашніх умовах


На домашній кухні завжди є засоби, за допомогою яких легко провести чищення біжутерії. Наприклад, для чищення виробів із блискучим покриттям під срібло можна використовувати звичайну харчову соду.

Вона добре видаляє темний наліт і трохи відбілює поверхню прикраси. Для цього содова кашка (сода плюс вода) наноситься на поверхню, що потемніла, і залишається приблизно на двадцять хвилин. Далі обполіскувати проточною водою і витирати насухо. Для закріплення результату процедуру можна повторити.
Щоб почистити біжутерію під золото, можна використовувати зубну пасту.

Для цього вам знадобиться ще стара зубна щітка з м'якою щетиною, чиста вода та суха ворсиста тканина. Користуйтеся щіткою і пастою так само, як ви чистите зуби, особливо приділяючи увагу потемнілим місцям, потім промийте і протріть насухо. Зубна паста не повинна містити абразивних речовин (для відбілювання), вони зашкодять покриттю.


Але найбезпечніше, не боячись зіпсувати покриття, почистити біжутерію від потемніння в домашніх умовах мильним розчином, до якого додано нашатирний спирт. Така чистка рекомендована для прикрас із золотим та срібним напиленням, з напівдорогоцінним камінням, фіанітами та стразами.

У концентрований мильний розчин потрібно додати кілька крапель гліцерину та аміаку, який посилює очищувальну дію та додає блиску. Опустіть вироби на 15 хвилин в отриманий розчин, зрідка похитуючи ємність, почистьте губкою. Потім, змивши проточною водою, протріть їх м'якою тканиною.

Допомагає очистити біжутерію від потемніння чистий аміак і винний оцет - змочіть серветку нашатирним спиртом і добре протріть весь виріб, краще відполірувати шматочком натуральної замші. Після оцту, прикрасу спочатку сполосніть водою.

В інтернеті можна знайти ще кілька способів чищення біжутерії, але інтернет-магазин SilverLand не рекомендує користуватися не перевіреними способами. У наших каталогах ви знайдете лише люксову біжутерію під золото та срібло.

А для того, щоб прикраси довго тішили око своєю яскравістю та блиском, ми виклали рекомендації щодо догляду за біжутерією. Дотримуючись правильного догляду, ви носитимете свої улюблені прикраси дуже довго.


Будьте завжди яскравими та стильними!
З любов'ю, SilverLand

 

 

Рекомендуємо також прочитати:

Яка біжутерія в моді

Про користь срібла для організму людини

Срібло та його проби в ювелірних прикрасах

Як доглядати за діамантами

Ювелірний гардероб базовий для жінок

Чистка срібла в домашніх умовах

7 секретів поєднання золотих і срібних прикрас

Як уникнути потемніння срібніх прикрас

Характер жінки і прикраси
Проби золота в ювелірних виробах

Якого кольору буває золото

Що таке родоване срібло

Як зберігати біжутерію вдома

Чому темніє біжутерія