Печатка та перстень


Як правило, чоловічу руку прикрашає значний, досить масивний виріб, іноді з дорогоцінним або напівдорогоцінним каменем, іноді без нього. Хтось називає таку прикрасу перснем, а хтось печаткою, але хто має рацію — не всі і не завжди точно знають. У чому ж різниця між перснем і печаткою, спробуємо розглянути в цій статті.

 

Перстень та печатка відмінності


Якщо чоловік носить кільце, яке прикрашає камінь, перед вами перстень, він має спільне коріння зі словом перст. Перст – давньослов'янська назва безіменного пальця. Звідси і назва цієї прикраси – перстень, яке спочатку передбачалося носити лише на цьому пальці. Перснями були прикрашені пальці царів, це говорило про багатство і велич, силу і владу. Їх наділяли магічними властивостями – здатністю притягувати успіх, відведення лиха.

 

Світлина печатка перстень у чому різниця прикрас

 

 

Віддавали перевагу цим ювелірним виробам представники творчих кіл – художники, письменники, поети.
Сучасна ювелірна промисловість пропонує і чоловікам, і жінкам різні ювелірні вироби зі срібла, золота та платини, прикрашені різними каменями. Але персні зазвичай виділяються своєю філігранною роботою, величиною каменю або групи каменів і, найчастіше зустрічаються діаманти, смарагди, сапфіри, рубіни, які вражають різноманіттям форми, починаючи з плоскою і закінчуючи унікальною зі світу фантазії.


Дуже часто перстень можна зустріти серед сімейних коштовностей, які дбайливо зберігають і передають із покоління до покоління. Ось такі вони, персні, що мають свою історію і стали своєрідною реліквією.

 

Задаючись питанням – печатка і перстень, у чому різниця прикрас, найкраще звернутися до історії. У Стародавньому Римі еквіти – вершники з місцевої знаті, носили цей знак приналежності до цієї групи воїнів. А пізніше з'явилася шевальєрка – перстень печатки, на якій було вигравіровано герб.


Конверти, якими ми донедавна дуже активно користувалися, за історичними мірками дуже молоді вироби, а в давні часи листи та документи просто згорталися та запечатувалися сургучем. На сургуч ставили відбиток-друк кільця, на плоскій поверхні якого було вигравіровано або герб, або ініціали господаря. Відбитка на сургучі вистачало на підтвердження справжності документа: ось і з'явилася назва кільця — печатка.

 

Сучасне кільце-печатка може мати абсолютно гладку поверхню, без декоративних елементів, може бути з гравіюванням або вензелями, але форма прикраси єдина. Це досить масивна прикраса, що належить суто чоловічій статі, зазвичай печаткою прикрашають мізинець або безіменний палець на лівій руці, щоб не заважала роботі.

 

 

Світлина печатка перстень відмінності різниця

Відмінності персня та печатки


Підбиваючи підсумки, ми коротко резюмуємо вищевикладене.

 

Перстень

         Печатка

Дорогоцінне кільце, що символізує багатство. 

Чоловіче кільце, що підкреслює статус.

Камінь або група дорогоцінного каміння обов'язковий елемент кільця.    

Гладка поверхня верхньої плоскої частини, часто оздоблена символами.

Вишуканий дизайн не тільки у жінок, а й у чоловіків.

Простота елементів, масивність.

Жіноча (витонченіша) і  чоловіча прикраса.  

Лаконічний виріб тільки для чоловіків

Носять на будь-якому пальці.

Найчастіше його місце – мізинець.


Ми коротко, але досить містко розібрали різницю між перстнем та печаткою, а вам пропонуємо звернутися до каталогу Сільверленд й вибрати собі такий чудовий аксесуар - який? Знаючи тепер різницю – Вирішувати вам!

 

З любов'ю, SilverLand!
 

Рекомендуємо також прочитати:

Як виміряти палець для кільця чоловікові

На яких пальцях носять кільця чоловіки та їх значення

Яке срібло краще
Як вибрати довжину ланцюжка на шию

Як відібрати ланцюжок до кулона по вазі

Чорнене срібло

Як правильно визначити розмір браслета

Особливі відзнаки обручки від кільця для заручин

Що таке родоване срібло
Проби золота в ювелірних виробах

Якого кольору буває золото

Характер жінки і прикраси

Як уникнути потемніння срібніх прикрас

7 секретів поєднання золотих і срібних прикрас