Види застібок на браслетах
Кожна прикраса цінна своєю красою, унікальністю, оригінальністю. Але всі вони повинні мати одну однакову властивість – міцно триматися на шиї, руках, мочках вух. Властивість безпосередньо залежить від якості замкового механізму, який, власне, і повинен надійно фіксувати будь-яке з'єднання у виробах, будь то браслет, ланцюжок чи сережки. Розгляньмо, які види ювелірних замків для браслетів застосовують у сучасних прикрасах.
Види замків на браслетах
Роль замку на браслеті полягає не тільки в тому, щоб добре закриватися і міцно утримуватися в такому стані, він ще повинен бути зручним і гармонійно поєднується з виробом. Погодьтеся, що браслет, що чіпляється, може в будь-який момент розстебнутися, а якщо механізм буде дуже тугим, то його буде незручно відкривати, тим більше, що робимо ми це практично однією рукою. Ну, а якщо раптом на тонкому ланцюжку браслета буде закріплений громіздкий замок, виглядатиме така прикраса – м'яко сказати, буде не естетично.
Тому сучасні дизайнери знаходять і створюють такі види застібок на браслетах із золота, які поєднують у собі надійність та красу.
Шпрингельна застібка
Шпрингельний замок широко застосовується ювелірній промисловості, оскільки він досить простий та надійний. Шарнірні замки для браслетів знайомі нам усім у вигляді круглих замків із закріпленою всередині пружинною клямкою. Машинний спосіб, за допомогою якого їх випускають, надійність та невеликий розмір дозволив застосовувати їх у великому виробництві золотих та срібних ланцюжків, браслетів.
Рідко, але все ж таки іноді застібки виходять з ладу, тому застебнувши засувку необхідно перевіряти, чи закрилася вона, інакше ви втратите свій браслет. До вад можна віднести ще й те, що така застібка не підлягає ремонту.
Замок карабін
Карабінний замок вважається найпопулярнішим через свою надійність та міцність, його застосовують до більш тяжких прикрас – намисто, кольє, об'ємні браслети. Виконаний він у вигляді петлі зі спеціальною скобою, яка виконує роль пружини. Кільце всередині карабіна надійно фіксується нею і не допускає випадкового розстібання. Більш зручний у використанні такий замок досить легко відкривається однією рукою.
Замки карабіни збираються майстрами вручну, від їхнього професіоналізму та вміння залежить висока якість виробів. У разі виходу з ладу пружинної клямки, вона легко замінюється і прикрасу знову можна носити.
Замок коробка
Коробчастий замок для браслета менш популярний у ювелірній справі. Він вимагає великих трудових витрат, але така застібка гармонійно вписується в малюнок браслета і надійно фіксує великі браслети та намисто.
Замок коробка на браслет буває двох видів: проста і з однією або двома петлями безпеки. Виконані вони у вигляді двох коробочок, в одній з яких є отвір, а в іншій закріплена клямка із зазубринками. Саме ці зазубрини і є фіксаторами з'єднання. На коробочки накидаються петлі безпеки для надійності з'єднання, але часом саме вони є причиною відкриття замку, оскільки можуть зачепитися за щось.
Замок милиця або Тоггл
Застібка тоггл досить популярна у виробництві браслетів через простоту у виготовленні. Вона прийшла до нас з античності, тому її охоче застосовують для браслетів етно-стилю. Достатньо надійний замок милиця у тому випадку, якщо браслет обраний правильно, за розміром.
Замок тоггл виконаний у вигляді ланки великої форми, який вставлений Т-подібний штифт. Фіксація здійснюється тільки за рахунок сили натягу - виходить просто, але зручно та досить красиво.
Замок гачок
Найпростіший і найдавніший спосіб з'єднання браслетів, намист, ланцюжків.
За рахунок своєї спеціальної форми гачок легко входить у сполучне кільце, але самостійно вийти вже не виходить, фіксація за рахунок сили натягу виходить досить міцною та дуже зручною.
Замок кліпса
Дуже зручний у використанні замок кліпса застосовує на своїх браслетах бренд Пандора. Замок барила, інша назва кліпси, зручний, дуже надійний і гармонійно поєднується із самим виробом.
Без замку
Найбільш популярними хітами серед населення стали литі браслети без замку. Злегка роз'єднуючи кінці, браслет надягає на руку і займає належне йому місце. Втратити його, звичайно, можна, але для цього потрібно докласти чималих зусиль, не помітити якого, володарка прикраси просто не може.
Рухомий (ковзний) вузол
Рекомендуємо також прочитати:
Як правильно визначити розмір браслета
Як правильно носити браслети на руку
Як вибрати сережки дитині
Як вибрати сережки з діамантами правильно
Види кріплення каменів в ювелірних виробах
Проби золота в ювелірних виробах
Види кріплення срібних сережок на вухах
Як уникнути потемніння срібніх прикрас
Чистка срібла в домашніх умовах