Чорнене срібло
Не існувало в усьому світі жодної аристократичної сім'ї, де не було б фамільного срібла, що передається у спадок, чи то столові прилади, предмети побуту чи прикраси. Особливо цінним було чорнене срібло.
Чисте срібло – це м'який метал, який погано тримає форму, легко гнеться і навіть ламається, тому ювеліри сплавляють срібло з іншими металами, переважно застосовують мідь.
Мідь, що використовується в сплавах, надає виробам міцності, але саме вона є тим компонентом, через який прикраса найбільше втрачає свій блиск. Тому часто ювелірні вироби бувають покриті або чистим сріблом (саме по собі воно, як і золото, індиферентно, тобто не вступає в хімічні взаємодії за звичайних температур), або родієм, це дозволяє зберегти гарний початковий колір тривалий час.
Але хтось свого часу звернув увагу на те, що срібний виріб, що нерівномірно потемнів, виглядає досить цікаво та оригінально, чим і скористалися ювеліри. Вони стали спеціально покривати свої творіння черню. Саме тоді й з'явилося чорнене срібло, яким з давніх-давен прикрашали зброю, кубки, столові прилади, торкнулася ця технологія та ювелірних виробів.
Що означає чорнене срібло
Як ви вже зрозуміли, що чорнене срібло виглядає благородніше, а, головне, дуже індивідуально, тому що сам процес покриття металу чорню дуже унікальний, вимагає особливих технологій і безліч тонких нюансів. Найчастіше майстри ювеліри проводять цей процес вручну, зберігаючи кожен свій рецепт, тому вироби з чорненого срібла оцінюються істотно дорожче за звичайні.
Як немає в природі однакового листочка, так немає й однакової ювелірної прикраси з чорненого металу, бо майстер спочатку наносить на виріб огранювання, полірує його, а потім наносить чорніння, опускаючи в сплав оксидів свинцю, міді, срібла.
Щоразу в результаті кропіткої роботи на срібній поверхні виходить новий чорний малюнок, що має, нехай і незначні, але свої відмітні штрихи. Це додає цінності будь-якому кільцю, браслету, сережкам. Крім того, такий виріб потребує меншого догляду, його не потрібно чистити, єдине, чого воно боїться – це кип'ятіння з содою. І тут чорніння пропаде.
У сучасному виробництві використовують іншу, простішу, технологію – оксидування. Срібні вироби покривають міцною темною оксидною плівкою, в результаті виходить доступніша за ціною прикраса. Воно так само красиво та оригінально, але має менш міцне покриття, яке згодом втрачає свої блискучі властивості.
В інтернет магазині Сільверленд представлений каталог, у якому є фото ювелірних прикрас із чорненого срібла, що показують усю красу благородного металу. Уважно розгляньте кожне й у вас обов'язково з'явиться бажання купити чудовий, стильний подарунок не тільки для себе, але й для дружини, матері чи дочки. Попереду низка новорічних свят та Різдво, тому і подарунок має бути символічним, що несе в собі магічні властивості, що виконують роль талісмана чи оберегу. Саме такі властивості приписують місячному металу.
Представлені в каталозі прикраси з чорненого срібла мають 925 пробу, в якій міститься лише 7,5 відсотка міді або паладію, що говорить про високу якість виробів. Магазин SilverLand.ua (Сільверленд) має тільки перевірених постачальників і має найкращий асортимент у Києві та в Україні – гарантує, що ваша покупка буде найкращим подарунком близьким та рідним.
Рекомендуємо також прочитати:
Срібло та його проби в ювелірних прикрасах
Як уникнути потемніння срібніх прикрас
Що таке родоване срібло
Чистка срібла в домашніх умовах
Як зберігати ювелірні прикраси в домашніх умовах
Що таке перли бароко
Як правильно визначити розмір браслета
Як вибрати сережки дитині
Особливі відзнаки обручки від кільця для заручин
Геометрія - тренд в ювелірній моді
Проби золота в ювелірних виробах
Яка різниця між фіанітом і діамантом
Характер жінки і прикраси
7 секретів поєднання золотих і срібних прикрас