Прикраси завжди були на особливому місці у житті людей. Історія ювелірних прикрас налічує кілька тисяч років. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся, чому коштовності користуються такою любов'ю та популярністю.
Коли розпочалася ювелірна історія, ніхто не знає. Археологи знаходять прикраси, що стосуються ранніх періодів розвитку людства.
 
 
Набір стародавніх прикрас з дорогоцінних металів
 
Наприклад, було виявлено останки стародавньої жінки часів палеоліту. Її тіло було прикрашене різноманітними браслетами, намистами. А в Марокко відкопали намисто з панцирів молюсків, яким понад 110 тисяч років.
 
Стародавні люди прикрашали себе різними предметами. Для цього використовувалися знайдені мушлі незвичайної форми, квіти, кістки, зуби та навіть роги.
Гарне природне каміння цінувалося за всіх часів. Раніше їх не обробляли, а зробивши отвори, носили у первозданному вигляді. Особливо популярними вважався кремній.
У давнину одягати прикраси могли тільки чоловіки. Їх використовували як обереги, які вказували на те, хто є верховним вождем племені, безстрашним воїном чи хитрим мисливцем.
 
 

Історія створення ювелірних прикрас

 
Вона почалася приблизно 5000 років тому, коли люди почали обробляти каміння, створювати вироби, схожі на сучасні.
 
Кільце з каменю із соколом
 
 
Подібні речі були виявлені під час розкопок у Єгипті, Китаї, Італії. Люди за їх допомогою прагнули підкреслити красу та показати своє значення.
 
З появою золота розпочалася нова історія розвитку ювелірної справи. Блискучий метал став найціннішим і найдорожчим. З нього карбували монети та робили прикраси.
 
Стародавній золотий браслет з качками
 
Найперші майстри з обробки золота з'явилися у Єгипті. Саме там почали вперше виготовляти золоті каблучки, ланцюжки, браслети.
Одночасно з цим стали з'являтися інкрустовані прикраси, коли в золоту оправу вставляли дорогоцінне каміння. У ті часи дуже цінувалася бірюза.
 
Прикраса на шию з бірюзою та сріблом

З кожним роком історія ювелірних виробів "набирала обертів". Дорогоцінні прикраси ставали ознакою багатства, розкоші. У Новому Заповіті зустрічаються згадки про правителів Іудеї, що носили браслети із золота, як частину вбрання.
Особливої самобутності, екзотики ювелірним виробам надали Перуанські інки, Мексиканські ацтеки.
 
Золотий кулон з дорогоцінним каменем
 
Давньоримські майстри стали використовувати разом зі шляхетними металами дорогоцінні алмази. Золоті ювелірні прикраси могли носити найзнатніші люди. Простим жителям дозволялося мати у себе лише срібло, а рабам можна було прикрашати себе прикрасами із простого металу.
 
За часів середньовіччя історія ювелірної справи тривала та розвивалася. У Європі більшість ювелірних виробів виготовляли у монастирях. Здебільшого це були предмети релігійного призначення.
 
Срібний медальйон з орнаментом
 
На Сході водночас з'являлася велика кількість унікальних прикрас. Це були намисто, корони, каблучки, сережки, браслети.
З благородних металів, робили вишукані оправи, в які вставляли великі дорогоцінні камені. Основам ювелірної справи навчали хлопчиків із багатих сімей.
 
В епоху Ренесансу ювелірні прикраси перейшли до рангу мистецтва. Знамениті весь світ художники тієї епохи були чудовими майстрами ювелірної справи.
 
Золоте кільце ренесанс
 
У 17 – 19 столітті коштовності перестали бути символом влади. Найчастіше виготовляли жіночі ювелірні прикраси. Історія виникнення перших навчальних закладів ювелірної справи починається саме в цей час. Найпопулярнішими каменями, що використовуються ювелірами тієї епохи, були діаманти.
Кожна доба накладала свій відбиток на зовнішній вигляд виробів. Від оберегів з каменю вони пройшли складний шлях до блискучих прикрас сучасності. У всі часи, до благородних металів та дорогоцінного каміння ставляться з великим трепетом та повагою. Історія виникнення ювелірних прикрас доводить це.
 
У нашому інтернет-магазині SilverLand Ви завжди підберете особливу прикрасу для себе та близьких, а ми намагатимемося допомогти Вам у цьому.
 
Діліться цією статтею, інформація в ній корисна кожному та цікава.
 
 
Рекомендуємо також прочитати: